2on Haber

Venezuela, ABD’nin yardımını engellemek istiyor

Venezuela, ABD’nin yardımını engellemek istiyor

Venezuela ordusu, Kolombiya’nın Cucuta ile Venezuela’nın Urena şehirlerini birbirine bağlayan Tienditas Köprüsü’ne petrol tankeri yerleştirdi. Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre’de yaptığı konuşmada darbe istediğini açık açık söylediğini ifade ederek, “Bay Trump, Venezuela’daki darbe girişiminin başında olduğunu kabul ediyor. Uluslararası siyaseti Soğuk Savaş’ın karanlık günlerine getirmeyi, kendisine ideoloji haline getiriyor” dedi. Ayrıca, AB’nin önlemlerinin kendilerini hiç şaşırtmadığını, birkaç yıldan beri AB’nin dış politikasını Trump’ın dış politikasına tabii olduğunu söyledi.

Rusya’dan Maduro’ya bir destek daha 

Rus ordusunda görevli Federal Teknik-Askeri İşbirliği Servisi direktörü General Dmitri Şugayev, ülkesinin Venezuela ile askeri işbirliğini sürdürmek istediğini söyledi. Şugayev, Maduro yönetimindeki Venezuela’nın ABD güdümündeki Peru ve Brezilya’da büyük endişeye neden olduğunu iddia etti.

Kuzey Kore’den Maduro’ya destek geldi 

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığından da Venezuela’ya ve Maduro’ya, “Dış güçlerin, meşru olarak seçilmiş bir Devlet Başkanına, egemen bir devletin anayasasına uygun olmayan şekilde müdahale etmesini, içişlerine müdahale olarak göreceğiz” açıklamasıyla destek verdi.

Serkan Bayar
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ